AWS teknolojilerine gönül vermiş yazarlar arıyoruz!

awstalks

(Barış Balta) #1

Herkese merhaba,

Belki farkındasınızdır, bir süredir küçük bir gönüllü ekiple, Türk IT insanlarının AWS servislerini daha iyi anlayabilmesini ve kullanabilmesini amaçlayarak tamamen amatör bir ruhla Türkçe makaleler yayınlıyoruz. Tamamen gönüllülük esasında hem kendi gelişimimizi ilerletmeyi hem de daha fazla bilgi paylaşımını hedefleyen bir ruha sahibiz. Bu işten para mara kazanmıyoruz :slight_smile: Aramızda 10 yıldır da 1 yıldır da AWS kullanan arkadaşlarımız var.

Hangi AWS servisleri hakkında yazacağınızı siz belirliyorsunuz. Şart şurt yok :slight_smile: İster IAM ister Sagemaker hakkında yazın. Tek beklentimiz konu ve servis çeşitliliği olması. Seçmekte zorlanıyorsanız biz destek oluyoruz. Sizden ayda en az 1 tane yazı bekliyoruz. Mutlaka destan-kitap yazmanıza gerek yok. 1 sayfa da olsa 10 sayfa da olsa bizim için önemli olan deneyimlerinizi paylaşmanız. Her konuda, her bilgi seviyesinde yazılar yayınlıyoruz. Bizim için önemli olan AWS kullanırken edindiğiniz deneyimlerden okuyucularımızın da faydalanması, sorularına cevap bulabilmesi, kaliteli bir teknik tartışma ortamı oluşturmak.

“Ya yanlış bir şey yazarsam, rezil olmayalım şimdi yav” diye endişelenmeyin. Yazılarınız gönüllü bir moderasyon ekibi tarafından gönderilmeden önce detaylı okunup hem teknik olarak hem de dil bilgisi olarak gözden geçiriliyor ve sizin onayınızla yayınlanıyor.

Eğer katkıda bulunmak istiyorsanız DM ile bana ulaşabilir, gönüllü ekibimizin çalışma şekliyle ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Sevgiler,

Barış

(source_nat) #2

buldunuz mu? ben de yazabilirim diye dusunuyorum.

(emre) #3

Merhabalar ,

Temel düzeyde aws bilgi sahibiyim tarafınızca uygunsa bende burada makale paylasabilirim.