AWS Üyelik Sanal Kart

(mehmet) #1

Merhaba,

Şuan kendi kendime birkaç pratik yapıyorum da, AWS RDS, VPC ve R3 Servislerini test etmek istiyorum geliştirdiğim bir uygulama için.

Bu servisleri kredi kartı tanımlamadan ne yazık ki açmıyor. Sanal kart olayını duydum. Acaba sormamda bir sakıncası yoksa, Papara veya ininal kart ile deneyen var mı aranızda? Yanlış bir şeyler yaparım diye de kredi kartı tanımlamak istemiyorum gerçi zaten CVV2 olduğu için kabul etmiyor.

Teşekkürler,
Mehmet

(Serdar Nevruzoglu) #4

@celenmeh

AWS’de deneysel kullanim ve testler icin ucretsiz kullanim hakki taniyan Free Tier var.

Free Tier kapsaminda olan kullanimlari dikkatlice takip ettigin takdirde herhangi bir odeme yapmadan da servisleri rahatca kullanabilirsin. Tum ayrintilar icin;

https://aws.amazon.com/free

(Emir Ercan Ayar) #2

Billing bölümünden “Billing Alarm” tanımlayarak belirli bir bütçeyi aşacağının tahmin edilmesi durumunda (aşmana dahi gerek yok) e-posta ile bildirim almayı sağlayabilirsin. Böylece asıl kredi kartını tanımlamanda bir sorun olmaz. Ben denemeler için kullandığım bir hesapta tanımlamıştım. Bir seferinde bir RDS servisi live’da kalmış. Ay sonuna $13 tahmin edilen fatura çıkacağına dair bildirimi alınca girip sonlandırmıştım servisi, bu şekilde tavsiye ederim.

(Serdal Kepil) #3

Ininal ve papara gibi PrePaid kartları kabul etmiyor. Denemiştim :slightly_smiling_face: