Discourse Amazon Ec2 , RDS , CDN ve Redis Ayarları Hakkında

(Ahmet Karahan) #1

Merhabalar discourse kullanıyorum fakat amazonu discourseye nasil entegre edebileceğim hakkında pek fazla kaynak yok yardımcı olabileceğinizi yada config nasil yapilandirabiliriz yardımcı olurmusunuz.
Teşekkürler.

(Serdal Kepil) #2

Merhaba Ahmet,
Bizim Discourse da tamamen AWS üzerinde bulunuyor.

İlk olarak bu linkteki makale işimize çok yaradı.

Sonra AWSLabs’ın hazırladığı WordPress yapısı bulunuyor. İki sistemde CMS olduğu için ona da göz atmanda fayda var.

Takıldığın bir nokta olursa bize buradan tekrar sorabilirsin.

(Ahmet Karahan) #3

Merhabalar cevabınız için teşekkürler bana çok yardımı olucak lakin tek sorunum admin kayıt onay e postası yollamıyor kullandığım smtp yandex kurumsal’a ait eğer o hatayı çözersem sanırım birşey kalmıyor geriye

(Serdal Kepil) #4

Başka bir sistemde Yandex Kurumsal SMTP konusunda ben de sorun yaşamıştım. Yandex SMTP doğrulama gerektiriyor. Basit kullanıcı adı ve şifreyle denemenizi öneririm. Özel karakterler sorun çıkarabiliyor.

isterseniz AWS SES servisini de entegre edebilirsiniz. Yeni bir mail adresi açıp onu SES üzerinde doğrulayın. Size SMTP ayarlarını verecektir.

(Ahmet Karahan) #6

Merhabalar konuyu tekrardan hortlatıyorum kusura bakmayın ne yaparsam yapayım beceremedim ya ssl kurulmuyor ya rds kullanmadan local db kullanıyor eğer kurabilecek birileri varsa bilgileri iletsem kurabilirmisiniz ?

(Ahmet Karahan) #7

Sanırım olmayacak uzun süre denedim fakat çare yok heralde yardımlarınızı bekliyorum ya 502 alıyorum ya ssl çalışmıyor ya db bağlanmadan local db kuruyor ubuntu 16.04 üzerine attıgınız makaledekini yaptım fakat çare yok eğer yardımcı olacak birileri varsa bekliyorum @serdalkepil

(Ahmet Karahan) #9

İlginiz için teşekkürler aynı şekilde yaptım hatta containers içindeki app.yml de düzenledim fakat olmuyor 502 alıyorum ayrıca çözemedim 1-1 komutları uyguladım

(Serdal Kepil) #8

Merhaba Ahmet,

.yml template dosyasında bulunan DB kısımlarına oluştuduğun RDS’in bilgilerini girebilirsin.

yml dosyası örnekleri:

https://github.com/discourse/discourse_docker/issues/57